• DSC_0051_942x300
  • DSC_0052_942x300
  • DSC_0337_942x300
  • slideshow
  • DSCF0876_942x300
Skip to content
Jesteś w:
Mieszkańcy Włoch posadzą drzewa i krzewy na ul. Świerszcza Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
24.05.2017.
Z okazji finału Warszawskiego Dnia Sąsiada 27 maja o godz. 11 na ul. Świerszcza odbędzie się akcja sadzenia zieleni przez mieszkańców Włoch. To wspólne przedsięwzięcie Stowarzyszenia Sąsiedzkie Włochy oraz nieformalnej inicjatywy Sąsiedzi Sąsiadom we Włochach. 


Projekt  „Sąsiedzi sadzą zieleń we Włochach” realizowany jest w ramach narzędzia inicjatywy lokalnej. Partnerem działań jest Zarząd Oczyszczania Miasta oraz Urząd Dzielnicy Włochy.
 
Mieszkańcy Włoch, którzy chcą wziąć udział w nasadzeniach drzew i krzewów wzdłuż ulicy Świerszcza, spotykają się w Parku Kombatantów obok przejścia podziemnego PKP w sobotę 27 maja o godzinie 11:00. Na miejscu będą na nich czekali organizatorzy, sadzonki roślin, sprzęt ogrodniczy, woda do podlewania, a także fachowcy z Zarządu Oczyszczania Miasta i włochowskiej firmy ogrodniczej Bluebell, która postanowiła wesprzeć inicjatywę wiedzą swoich specjalistów.
W ramach akcji mieszkańcy posadzą drzewa wiśni oraz krzewy lilaka pospolitego. Kwitnąca zieleń została dobrana w nawiązaniu do tożsamości i historii Miasta Ogrodu Włochy. Ozdobi ona ulicę Świerszcza w miejscach mijanych codziennie przez wielu mieszkańców i widzianych z okien przejeżdżających pociągów.
 
Zmieniony ( 12.09.2017. )
 
następny artykuł »
 
Projekt Aktywni mieszkańcy kształtują przestrzeń Miasta-Ogrodu Włochy 2014-2015 realizowany jest w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG. fba-logo.jpg
 
pfdim-logo.jpg
 
eea-logo.jpg
Projekt strony został sfinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2014 w ramach programu
fio-logo.jpg

Informacja o ciasteczkach

Portal Informacyjny- Stowarzyszenie Sąsiedzkie Włochy to informacje na tematy takie jak: Dzielnica Włochy, Stare Włochy, Nowe Włochy.