• DSC_0051_942x300
  • DSC_0052_942x300
  • DSC_0337_942x300
  • slideshow
  • DSCF0876_942x300
Skip to content
Jesteś w: Strona główna arrow Działalność Stowarzyszenia arrow działalność ponadlokalna
działalność ponadlokalna
II Włochowski Piknik Aktywnych Mieszkańców 2016 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
08.09.2016.
Serdecznie zapraszamy na II edycję Pikniku Aktywnych Mieszkańców, który odbędzie się 18 września 2016 r. w Parku Cietrzewia. To doskonała okazja do lepszego poznania włochowskich organizacji pozarządowych i oddolnych inicjatyw, a także większego zaangażowania się w lokalne sprawy! Wśród atrakcji także m.in. strefa kulinarna z foodtruckami, liczne darmowe warsztaty, gry i zabawy dla najmłodszych, a także nauka pierwszej pomocy. Nasze Stowarzyszenie jest koordynatorem tegorocznej edycji Pikniku.
Zmieniony ( 14.09.2016. )
Czytaj całość
 
Plany miejscowe: jak, gdzie, kiedy? Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
08.10.2014.
Plany miejscowe to niezwykle ważne dokumenty, ponieważ to od nich zależy jaka zabudowa będzie możliwa na poszczególnych działkach i ulicach. Jak powstają i kto je zatwierdza? Zachęcamy do zapoznania się z broszurą przygotowaną m.in. przez nasze Stowarzyszenie, w której znajdziecie odpowiedzi na te pytania. 
Zmieniony ( 11.10.2014. )
Czytaj całość
 
Jak zwiększyć udział mieszkańców Warszawy w planowaniu przestrzeni miejskiej? Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
23.02.2013.
W grudniu 2012 r. z inicjatywy naszego Stowarzyszenia Komisja Dialogu Społecznego ds. Architektury i Planowania Przestrzennego podjęła uchwałę ws. propozycji usprawnienia komunikacji społecznej w planowaniu przestrzennym w Warszawie. Po trzech latach działalności, Komisja uznała, że warszawiacy, którzy powinni być głównymi beneficjentami sporządzanych planów zagospodarowania przestrzennego, zbyt późno włączani są do współpracy z planistami. 
Zmieniony ( 04.03.2013. )
Czytaj całość
 
Kongres Urbanistyki Polskiej Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
11.10.2012.
Image  IV kongres Urbanistyki Polskiej w Lublinie odbywał się pod hasłem Odpowiedzialni za miasto. Zachęcamy do zapoznania się z materiałami Kongresu na stronach TUP . W sesji "Rządzący i Rządzeni" referat w imieniu Kongresu Ruchów Miejskich wygłosiła Jolanta Piecuch, prezes Stowarzyszenia Sąsiedzkie Włochy. Zapraszamy do wysłuchania.
Zmieniony ( 04.03.2013. )
Czytaj całość
 
Konsultacje założeń prawa budowlanego tylko do 12 lipca Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
03.07.2012.

Warszawa, 29 czerwca 2012 

LIST OTWARTY

organizacji i inicjatyw społecznych

 KONGRESU RUCHÓW MIEJSKICH  

Na stronie Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej (MTBiGM) opublikowano informację o rozpoczęciu w dn. 12 czerwca konsultacji społecznych do  założeń do projektu nowej ustawy prawa budowlanego oraz nowelizacji ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Pismo podsekretarza stanu  MTBiGM Janusza Żbika  przesłano do 51 podmiotów, związanych z budownictwem, m.in. izb branżowych i organizacji zawodowych, nadzoru budowlanego, administracji architektoniczno-budowlanej, przedstawicieli samorządu. 

Wśród w/w adresatów brak jest organizacji obywatelskich, w tym ze środowiska Kongresu Ruchów Miejskich (KRM), które od lat i na co dzień działają w obszarze ładu/chaosu przestrzennego. Warto podkreślić, że już 26 marca 2012 przedstawiciele i przedstawicielki Kongresu Ruchów Miejskich wystąpili do podsekretarza stanu Janusza Żbika o włączenie organizacji społecznych do prac nad nowelizacją prawa budowlanego. Chcemy przedstawić oczekiwania mieszkańców dużych i małych miast – efekt naszej ponad rocznej pracy w Kongresie Ruchów Miejskich - wobec nowego pakietu regulacji z perspektywy doświadczenia i praktycznej wiedzy obywatelskiej.  

Zmieniony ( 25.07.2012. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 19
 

Nasz kanał na YouTube

purchase levitra no prescription

Ład przestrzenny

abc_planow_miejscowych.jpg

Biuletyn Informacji Publicznej

Plany miejscowe

plany_miejscowe_w_warszawie.jpg

Polecamy

wlochy_na_warszawa_gazeta_pl.png
Projekt Aktywni mieszkańcy kształtują przestrzeń Miasta-Ogrodu Włochy 2014-2015 realizowany jest w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG. fba-logo.jpg
 
pfdim-logo.jpg
 
eea-logo.jpg
Projekt strony został sfinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2014 w ramach programu
fio-logo.jpg

Facebook

Kanał RSS

Ankieta

Oto projekty: Zespół pierwszy  i Zespół drugi.
Który z projektów zagospodarowania terenu przy stacji PKP Warszawa Włochy podoba Ci się bardziej?
 

Informacja o ciasteczkach

Portal Informacyjny- Stowarzyszenie Sąsiedzkie Włochy to informacje na tematy takie jak: Dzielnica Włochy, Stare Włochy, Nowe Włochy.