• DSC_0051_942x300
  • DSC_0052_942x300
  • DSC_0337_942x300
  • slideshow
  • DSCF0876_942x300
Skip to content
Najnowsze wiadomości
  • Pause
  • Previous
  • Next
1/5
Spotkanie z przedstawicielami Zarządu Dróg Miejskich ws. komunikacji we Włochach
Nowe rondo na ul. Popularnej, tranzyt na ul. Potrzebnej, dojazd do Stacji Muzeum na Odolanach, remonty i nowe przejścia dla pieszych na włochowskich ulicach – to tylko niektóre tematy najbliższej Komisji Ładu Przestrzennego i Ochrony Środowiska, na którą zostali zaproszeni przedstawiciele Zarządu Dróg Miejskich (ZDM). Komisja odbędzie się 19 września (wtorek) w Urzędzie Dzielnicy Włochy o godz. 16:30 w sali 205. 
Czytaj całość
 
Jesteś w: Strona główna arrow Działalność Stowarzyszenia arrow akcja pozyskania PLASOMAT-u
akcja pozyskania PLASOMAT-u
Odcinek 5 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
11.05.2006.

Dnia 11 maja 2006r otrzymaliśmy już odpowiedź Pana Prezydenta Warszawy na nasz wniosek z 22 marca 2004r w sprawie pozyskania PLASOMATu na cele publiczne dla społeczności Włoch. Zapraszamy do lektury. Zapraszamy także do porównania jego treści z opublikowanym wcześniej zapewnieniem Burmistrza Włoch o zarezerwowanych środkach w wieloletnim planie inwestycyjnym.

 
Odcinek 4 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
01.03.2006.

Zarząd Stowarzyszenia Sąsiedzkie Włochy zwrócił się 22 marca 2004 r. do Prezydenta Warszawy, adresując swój wniosek na ręce Pana Roberta Draby (Zastępcę Prezydenta m. st. Warszawy odpowiedzialnego za ten obszar działalności Prezydenta) o rozważenie możliwości i ewentualne przygotowanie i podjęcie rokowań z syndykiem masy upadłościowej Fabryki Pras Automatycznych PLASOMAT w Dzielnicy Włochy celem nabycia nieruchomości na potrzeby Wielofunkcyjnego Kompleksu Użyteczności Publicznej dla osiedla Włochy (Stare i Nowe). Kopie wniosku zostały także przesłane do wszystkich służb, które winny zaopiniować wniosek dla jego pilnego rozważenia przez Prezydenta m. st. Warszawy. Stosowną, popierającą uchwałę nr 87/XIX/2004 podjęła Rada Dzielnicy Włochy dnia 19 maja 2004r, którą Zarząd Dzielnicy przekazał do Pana Prezydenta. Pismem z 22 kwietnia 2004r Przewodniczący Rady m.st. Warszawy wzywał Zastępcę Prezydenta do pilnego rozpatrzenia sprawy i zajęcia stanowiska. W wieloletnim planie inwestycyjnym z 2004r uwzględniona była „Budowa kompleksu sportowo-rekreacyjnego – Stare/Nowe Włochy” na kwotę PLN 25 mln z datą rozpoczęcia inwestycji na rok 2007. Z-ca Prezydenta Pan Robert Draba pismem z 19 lipca 2004 r. deklarował, że wniosek zostanie rozpatrzony niezwłocznie po zebraniu niezbędnych opinii i informacji. W związku z bezskutecznością podejmowanych przez nas działań mających na celu uzyskanie stanowiska Prezydenta tak za pośrednictwem Burmistrza Dzielnicy jak i Biur Urzędu Prezydenta m. st. Warszawy, dnia 28 lutego 2006r wezwaliśmy Prezydenta Warszawy do udzielenia odpowiedzi na wniosek Stowarzyszenia z 22 marca 2004r. z uwzględnieniem wszystkich wykonanych w sprawie analiz, a także wyjaśnienia przyczyn rażącego lekceważenia sprawy podnoszonej przez nasze Stowarzyszenie. Kopią złożonego pisma złożylismy do Rady Warszawy skargę na zaniechanie załatwienia przez Prezydenta Warszawy sprawy przez dwa lata. Jeszcze we wrześniu 2005 zastępca Burmistrza Dzielnicy Włochy zapewniał, że zarząd popiera dążenia mieszkańców i im w tym pomaga, ale w już nie ma śladu po kompleksie sportowo-rekreacyjnym dla Włoch ani w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym, ani budżecie 2006 (jakaś analiza, koncepcja... - nic, nie ma nic)

 
Odcinek 3 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
27.08.2005.

Jak wcześniej zapowiadaliśmy, 27 czerwca odbyło się spotkanie z Burmistrzem Dzielnicy Włochy Dariuszem Seligą w sprawie postępu realizacji wniosku Stowarzyszenia z marca 2004r o przejęcie Plasomatu i zagospodarowanie obiektu na kompleks użyteczności publicznej. W spotkaniu uczestniczył także wiceburmistrz Michał Wąsowicz oraz naczelnik Maria Błaszczak. (Przypominamy, iż ponad 300 osób złożyło wnioski o przeznaczenie tego terenu w miejscowym planie na inwestycje celu publicznego.) Stowarzyszenie reprezentowałam ja, jako prezes zarządu. Prosiłam, aby władze dzielnicy zgłosiły ten obiekt do planu rewitalizacji sporządzanego na poziomie miasta. Burmistrz zadeklarował poparcie i zainteresowanie przejęciem i zagospodarowaniem Plasomatu. Zobowiązał się sprawdzić co się da w tej sprawie zrobić w „mieście” do końca lipca. Pierwszego sierpnia zgłosiliśmy się do burmistrza, ale niestety nie było jeszcze dla nas odpowiedzi. Mieliśmy spotkać się za tydzień, ale za tydzień spotkanie zostało odwołane przez sekretariat burmistrza. Tymczasem w nowej gazecie dzielnicy nie ma mowy o Plasomacie, za to jest tema Fortu Włochy. Oczywiście mieszkańcy Włoch zainteresowani są zagospodarowaniem każdego skrawka przestrzeni na cele publiczne, tyle że oczekujemy otwierania nowych tematów po zamknięciu już otwartych – wiadomo jak się kończy łapanie kilku srok.
22 sierpnia prezydent podpisał ustawę o partnerstwie publiczno-prywatnym. 14-15 września w centrum konferencyjnym DaimlerChrysler (siedziba Mercedesa we Włochach) odbywa się konferencja o partnerstwie w tym „PPP w projektach sportowo-rekreacyjnych”. Czy to nie dobry znak dla mieszkańców? Polecamy konferencję zarządowi i radnym dzielnicy, może jednak da się coś zrobić dla mieszkańców osiedla Włochy i może razem z DaimlerChrysler. A jeśli nie, to może w ramach Programu Rewitalizacji – na Pradze jest to możliwe.

 
Odcinek 2 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
23.06.2005.

W wyniku aktywności społeczności włochowskiej, ponad 350 wniosków wpłynęło do miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego sporządzanych obecnie dla osiedla Włochy na północ od Popularnej. Wśród nich wnioski o przeznaczenie terenów byłego Plasomatu na inwestycje celu publicznego:
-boiska do siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej, tenisa ziemnego, lodowisko
-ogródek jordanowski
-hala rekreacyjno-sportowa i aqua park
-centrum kulturalne, ośrodek integracyjny dla Klubu Seniora, środowisk kombatanckich, harcerzy,
organizacji pozarządowych i spotkań samorządowców z mieszkańcami
-przychodnia zdrowia dla dzieci i dorosłych
-akademia trzeciego wieku, dom pomocy społecznej i dziennego pobytu seniorów, hospicjum
-warsztaty terapeutyczne
-komisariat policji
oraz o przestrzenie publiczne na poszczególnych ulicach.
Po sporządzeniu przez urbanistów projektów planów, będą one wyłożone do publicznej konsultacji. Nie będzie to wcześniej niż za rok.

 
Odcinek 1 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
06.06.2005.

W dniu 24 marca 2004r złożyliśmy do Wiceprezydenta Draby wniosek o podjęcie rokowań z syndykiem masy upadłościowej byłej Fabryki PLASOMAT celem nabycia tej nieruchomości na cele publiczne o zasięgu lokalnym. W kwietniu ubiegłego roku walczyliśmy o to na forum komisji rady miasta. W maju,  otrzymaliśmy uchwałę Nr 87/XIX/2004r rady dzielnicy popierającą nasz wniosek. Interweniowaliśmy więc w Urzędzie Miasta o podjęcie stosownych działań i podjęcie stanowiska w tej sprawie przez Prezydenta. W lipcu Zastępca Prezydenta – Robert Draba zapewnił nas, iż wniosek zostanie rozpatrzony niezwłocznie po zebraniu niezbędnych opinii. Minął rok –stanowiska brak. Wydziały urzędu miasta wciąż zbierają informacje i opinie. Przewodniczący Komisji Zagospodarowania Przestrzennego Rady Dzielnicy Włochy w styczniu br zobowiązał się sprawdzić na jakim etapie jest sprawa i pisemnie poinformować Stowarzyszenie. Do dziś pewnie sprawdza, bo informacji nie otrzymaliśmy. W międzyczasie wszedł w życie Lokalny Program Rewitalizacji Miasta na lata 2005 – 2013, Dzielnica Włochy nie zgłosiła propozycji rewitalizacji terenów PLASOMATU, ani żadnego innego. Teraz spróbujemy zapytać Burmistrza Dzielnicy Włochy o stan załatwienia naszego wniosku z marca ubiegłego roku. Czas oczekiwania na wizytę – miesiąc. Nic to, jeśli 27 czerwca Burmistrz nam powie: „wszystko wiem, informacje zebrane, opinie pozytywne, służby Pana Prezydenta zaczynają negocjacje”.

 
 

Nasz kanał na YouTube


Ład przestrzenny

abc_planow_miejscowych.jpg

Biuletyn Informacji Publicznej

Plany miejscowe

plany_miejscowe_w_warszawie.jpg

Polecamy

wlochy_na_warszawa_gazeta_pl.png
Projekt Aktywni mieszkańcy kształtują przestrzeń Miasta-Ogrodu Włochy 2014-2015 realizowany jest w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG. fba-logo.jpg
 
pfdim-logo.jpg
 
eea-logo.jpg
Projekt strony został sfinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2014 w ramach programu
fio-logo.jpg

Facebook

Kanał RSS

Ankieta

Oto projekty: Zespół pierwszy  i Zespół drugi.
Który z projektów zagospodarowania terenu przy stacji PKP Warszawa Włochy podoba Ci się bardziej?
 

Informacja o ciasteczkach

Portal Informacyjny- Stowarzyszenie Sąsiedzkie Włochy to informacje na tematy takie jak: Dzielnica Włochy, Stare Włochy, Nowe Włochy.