• DSC_0051_942x300
  • DSC_0052_942x300
  • DSC_0337_942x300
  • slideshow
  • DSCF0876_942x300
Skip to content
Jesteś w:
Czy przy granicy Nowych Włoch powstanie przeładownia materiałów budowlanych PKP PLK? Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
09.05.2017.
19 maja odbędzie się  posiedzenie dzielnicowej komisji Ładu Przestrzennego i Ochrony Środowiska poświęcone planom budowy przeładowni materiałów budowlanych PKP PLK w okolicach ul. Noteckiej i Parowcowej. Na spotkanie zostali zaproszeni przedstawiciele PKP PLK, którzy będą odpowiadać na pytania mieszkańców i radnych. 
 
Od kilku miesięcy w mediach pojawiają się informacje o planach budowy przez PKP PLK przeładowni materiałów budowlanych na potrzeby modernizacji linii średnicowej. Ma być ona zlokalizowana na pograniczu Włoch i Bemowa, na terenie stacji Warszawa Główna Towarowa i położona między torami stacyjnymi, ponad 170 metrów od zabudowań przy ul. Parowcowej. Więcej informacji: http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/odolany-odetchna-plk-chce-wywozic-kruszywa-w-druga-strone-80235.html
 
Okoliczni mieszkańcy zaniepokojeni tymi planami byli obecni na dzielnicowej komisji 21 kwietnia. Po tym spotkaniu do PKP PLK zostały przekazane następujące pytania:
1. Kto będzie zarządzał przeładownią? Kto jest właścicielem terenu?
2. Na jaki okres powstanie przeładownia? Czy tylko na okres remontu linii średnicowej?
3. Czy zostały wykonane analizy jeżeli chodzi o hałas i zapylenie (najbliższa zabudowa mieszkaniowa mieście się zaledwie niecałe 200 m od terenu przeładowni)
4. Czy będą organizowane konsultacje z mieszkańcami w/w sprawie?
5. Jak będzie wyglądała komunikacja jeżeli chodzi o ruch samochodów ? którędy będzie następował ewentualny wywóz kruszyw? Czy ul. Kraszewskiego jest brana pod uwagę?
6. Kto odpowiada za nowo-powstałą sortownię ? Czy jest to legalne składowisko? Czy zostało wydane pozwolenie ? Jeżeli tak , to kto za to odpowiada?
Powyższe, a także inne kwestie będą poruszane podczas  posiedzenia komisji, które odbędzie się 19 maja w Artystycznym Domu Animacji na ul. ks. J. Chrościckiego 14 o godz. 18:00.  Zachęcamy do udziału zainteresowane osoby.
 

 
Zmieniony ( 09.05.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 

Nasz kanał na YouTube


Ład przestrzenny

abc_planow_miejscowych.jpg

Biuletyn Informacji Publicznej

Plany miejscowe

plany_miejscowe_w_warszawie.jpg

Polecamy

wlochy_na_warszawa_gazeta_pl.png
Projekt Aktywni mieszkańcy kształtują przestrzeń Miasta-Ogrodu Włochy 2014-2015 realizowany jest w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG. fba-logo.jpg
 
pfdim-logo.jpg
 
eea-logo.jpg
Projekt strony został sfinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2014 w ramach programu
fio-logo.jpg

Facebook

Kanał RSS

Ankieta

Oto projekty: Zespół pierwszy  i Zespół drugi.
Który z projektów zagospodarowania terenu przy stacji PKP Warszawa Włochy podoba Ci się bardziej?
 

Informacja o ciasteczkach

Portal Informacyjny- Stowarzyszenie Sąsiedzkie Włochy to informacje na tematy takie jak: Dzielnica Włochy, Stare Włochy, Nowe Włochy.