• DSC_0051_942x300
  • DSC_0052_942x300
  • DSC_0337_942x300
  • slideshow
  • DSCF0876_942x300
Skip to content
Jesteś w: Strona główna arrow Aktualności
Aktualności
Spotkanie z przedstawicielami Zarządu Dróg Miejskich ws. komunikacji we Włochach Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
15.09.2017.
Nowe rondo na ul. Popularnej, tranzyt na ul. Potrzebnej, dojazd do Stacji Muzeum na Odolanach, remonty i nowe przejścia dla pieszych na włochowskich ulicach – to tylko niektóre tematy najbliższej Komisji Ładu Przestrzennego i Ochrony Środowiska, na którą zostali zaproszeni przedstawiciele Zarządu Dróg Miejskich (ZDM). Komisja odbędzie się 19 września (wtorek) w Urzędzie Dzielnicy Włochy o godz. 16:30 w sali 205. 
Czytaj całość
 
Komunikacja zastępcza i utrudnienia we Włochach w czasie remontu linii 447 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
03.09.2017.

Przed nami 12 miesięcy prac remontowych na linii kolejowej 447. W tym czasie na stacji PKP Warszawa Włochy nie będą się zatrzymywać żadne pociągi. Skierowaliśmy do ZTM i PKP PLK kilka pytań odnośnie komunikacji zastępczej i postulatów mieszkańców Włoch w tym zakresie, a także utrudnień, które będą obowiązywać podczas remontu. Z informacji, które otrzymaliśmy wynika m.in. że objazd ul. Świerszcza może obowiązywać do końca listopada.  

Czytaj całość
 
Konsultacje uchwały antysmogowej dla Mazowsza Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
10.08.2017.
Już tylko do 18 sierpnia można wziąć udział w konsultacjach społecznych projektu uchwały antysmogowej przygotowanej przez zarząd województwa mazowieckiego. Uchwała wprowadza normy jakościowe dla kotłów, pieców, ale także kominków. Zakazuje także spalania niektórych paliw stałych m.in. mułów i węgla brunatnego. Szacuje się, że zanieczyszczenie powietrza pyłem zawieszonym PM2,5 w województwie mazowieckim przyczynia się do przedwczesnej śmierci około 4 tys. osób rocznie oraz prawie 45 tys. utraconych przez całą populację lat życia (oszacowanie wg metodyki WHO). 

Czytaj całość
 
Będzie buspas w Alejach Jerozolimskich Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
31.05.2017.
W Alejach Jerozolimskich na odcinku od granicy Warszawy do Dworca Zachodniego powstanie buspas. Powodem jest rozpoczynający się w tym roku remont linii kolejowej 447 Grodzisk Mazowiecki-Warszawa Włochy. To właśnie Alejami będą kursować autobusy zastępcze z podwarszawskich miejscowości: Grodziska, Milanówka, Brwinowa i Pruszkowa. Buspas ma zostać wprowadzony we wrześniu lub październiku tego roku. 
Czytaj całość
 
Włochowski Piknik Edukacyjny przy Stawie Koziorożca Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
30.05.2017.
3 czerwca w godz. 14-19.30 na przy Stawie Koziorożca odbędzie się Włochowski Piknik Naukowy.  Przewidziano wiele sekcji tematycznych między innymi: medyczną, przyrodniczą, sportową, językową, geograficzną.  Wydarzenie uświetnią  pokazy agility, drukarki 3D, robotyki, pierwszej pomocy, Biura Ochrony Rządu oraz  Straży Pożarnej. Nie zabraknie też słodkich niespodzianek (darmowej waty cukrowej, lemoniady, domowych gofrów), gier zespołowych oraz warsztatów kodowania, badania struktury włosa, czytania etykiet, dogoterapii. 
Czytaj całość
 
Czy przy granicy Nowych Włoch powstanie przeładownia materiałów budowlanych PKP PLK? Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
09.05.2017.
19 maja odbędzie się  posiedzenie dzielnicowej komisji Ładu Przestrzennego i Ochrony Środowiska poświęcone planom budowy przeładowni materiałów budowlanych PKP PLK w okolicach ul. Noteckiej i Parowcowej. Na spotkanie zostali zaproszeni przedstawiciele PKP PLK, którzy będą odpowiadać na pytania mieszkańców i radnych. 
Czytaj całość
 
Rusza konkurs "Warszawa w kwiatach i zieleni" Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
09.05.2017.
Kilkaset ogrodów i ogródków, pół tysiąca doniczkowych kwiatów do adoptowania, 30 tysięcy papierowych toreb, które zastąpią nieekologiczne foliowe reklamówki, warsztaty z Martą Gessler i Elizą Mórawską (whiteplate.pl) to tylko kilka punktów programu „Warszawy w kwiatach i zieleni”. Do konkursu zapoczątkowanego jeszcze przez Stefana Starzyńskiego, każdy może zgłosić swój ogród, balkon, a nawet ukwiecone okno. Start już 15 maja!
Czytaj całość
 
Remont linii kolejowej 447: rusza przebudowa stacji PKP Warszawa Włochy Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
25.04.2017.
Nowe przejście podziemne pod PKP Warszawa Włochy, remont peronów, modernizacja torów – to tylko niektóre elementy towarzyszące modernizacji linii kolejowej 447 na odcinku Warszawa Włochy-Grodzisk Mazowiecki. Od września mieszkańcy Włoch muszą się liczyć ze sporymi utrudnieniami, w tym roczną przerwą w kursowaniu pociągów.
Czytaj całość
 
Chcesz działać lokalnie? Skorzystaj ze wsparcia Stołecznego Społecznego we Włochach Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
06.04.2017.
Myślicie o tym, żeby działać lokalnie, ale nie wiecie jak zacząć? Poszukujecie innych aktywnych osób w sąsiedztwie, by połączyć siły? Macie jakiś kiełkujący pomysł, ale szukacie narzędzi by wcielić go w życie? Pomoże Wam animator Stołeczny Społeczny w naszej dzielnicy!
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 19 z 669
 

Nasz kanał na YouTube

cialis cheapest

Ład przestrzenny

abc_planow_miejscowych.jpg

Biuletyn Informacji Publicznej

Plany miejscowe

plany_miejscowe_w_warszawie.jpg

Polecamy

wlochy_na_warszawa_gazeta_pl.png
Projekt Aktywni mieszkańcy kształtują przestrzeń Miasta-Ogrodu Włochy 2014-2015 realizowany jest w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG. fba-logo.jpg
 
pfdim-logo.jpg
 
eea-logo.jpg
Projekt strony został sfinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2014 w ramach programu
fio-logo.jpg

Facebook

Kanał RSS

Ankieta

Oto projekty: Zespół pierwszy  i Zespół drugi.
Który z projektów zagospodarowania terenu przy stacji PKP Warszawa Włochy podoba Ci się bardziej?
 

Informacja o ciasteczkach

Portal Informacyjny- Stowarzyszenie Sąsiedzkie Włochy to informacje na tematy takie jak: Dzielnica Włochy, Stare Włochy, Nowe Włochy.